II Konferencja Metodyczna
Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Szkoła w Wojewodzinie już drugi raz gościła nauczycieli wychowania fizycznego z województwa podlaskiego. Właśnie tutaj na początku marca przybyli uzupełniać swoja wiedzę Ci, którzy często określani są niewybrednie jako "pan który rzuci piłkę i nic więcej nie musi robić"

Konferencję przygotował i fantastycznie prowadził dyrektor szkoły Karol Choynowski

Na dobry początek, Andrzej Lustrzykowski omówił ćwiczenia typowe dla sportów walki i sposób sędziowania. Zapaśnicy pokazali ciekawe ćwiczenia i wysoką sprawność fizyczną.

Mogliśmy także podziwiać występy artystyczne  dziewcząt z miejscowej szkoły  i zaproszonych gimnazjalistek.

Duże zainteresowanie wzbudził trening sprawnościowy i siłowy biegaczy
prowadzony przez Andrzeja Korytkowskiego

Oprócz sposobu prowadzenia zajęć mogliśmy podziwiać najnowsze dzieło jakim jest oczko wodne na holu szkoły.

Później wykłady Haliny Muryjas Rząsa i Hanny Zienkiewicz o możliwościach przeciwdziałaniu agresji przez sport. Tadeusz Susoł omówił metodykę nauczania konkurencji rzutowych a Agnieszka Jadach nauczanie współpracy zespołowej.
W ramach sprawdzianu wiadomości zorganizowano turniej wiedzy o sporcie.

Wieczorem natomiast ostra gra w siatkę
i nauka kibicowania.

Iwona Gutowska z gimnazjalistkami zaprezentowała przygotowania do gry w piłkę siatkową.

Tajniki kuli, dysku i oszczepu zdradzał trener Kady Narodowej pań w pchnięciu kulą - Przemysław Zabawski

Dużo pochlebnych opinii zebrali
najmłodsi dżudocy