KOLEJNY INDEKS
W tym roku po raz czwarty najlepsze uczennice z 23 szkół odzieżowych wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Włókienniczej.

uwaga, to jest duże zdjęcie wszystkich uczestników, które się długo ładuje

Wspólne zdjęcie staje się tradycją.

Zespół Szkół Zawodowych w Suwałkach w półfinale reprezentowały:

·     Monika Chomicz    z klasy 4 TO
·     Sylwia Bocheńska   z klasy 4 TO
Ewelina Pykało       z klasy 1 TO

Wystarczającą liczbę punktów za test i projekt sukni wzorowanej na okresie gotyku uzyskała Monika i ona uczestniczyła w finałowych zmaganiach. Po wykonaniu modelowania przestrzennego zaprojektowanej sukni, prezentowała swoje „dzieło” przed komisją i publicznością, a następnie odpowiadała na  wylosowane pytania.

Zanim ogłoszono wyniki uczestnicy obejrzeli przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół Odzieżowych Nr 8 w Płocku, widowisko pt. „Tajemniczy ogród” połączone z pokazem mody.

W końcowej klasyfikacji Monika Chomicz zajęła VI miejsce indywidualnie a nasza ekipa zespołowo V miejsce w Polsce.

Najlepsze natomiast okazały się:
I miejsce  - Magdalena Bińkowska - technikum po szkole podst. Płock
II miejsce - Anna Rosińska  - technikum po szkole podst. Płock
IIImiejsce - Karolina Lukaszewicz - technikum po szkole zawodowej Bydgoszcz

Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc otrzymały  nagrody pieniężne, natomiast wszystkim finalistkom Dziekan Wydziału Inżynierii i Marketingu Tekstyliów Politechniki Łódzkiej wręczył zaświadczenia o możliwości przyjęcia na studia bez egzaminów wstępnych.
Monika jest więc kolejną; po Marcie Liszczynie w 2001 r., uczennicą naszej szkoły, która zdobyła indeks tej uczelni.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.