Uczniowie wielu suwalskich szkół i przedszkoli wzięli udział w obchodach Dnia Europy w Suwałkach.

Ilość uczestników i zwiedzających zapewne zaskoczyła organizatorów czyli Gimnazjum nr 1 ul. Kościuszki 126 oraz Gimnazjum nr 6 ul. Minkiewicza 50 . Szkoły na swych stoiskach nie tylko prezentowały kraje Europy, oferowały także przysmaki regionalne, malowanki na twarze i wiele innych atrakcji. Ponadto wszyscy zaprezentowali kilkunasto minutowe programy artystyczne na scenie w Parku Konstytucji 3 Maja. Największa radość, nie tylko rodzicom ale i zgromadzonej młodzieży sprawili najmłodsi. Ich żywiołowość i niekonwencjonalne zachowania wzbudzały salwy śmiechu i burzę braw.

Zespół Szkół Zawodowych ul. Sikorskiego /dawniej Zielna/ przygotował stoisko z informacjami o Hiszpanii. Oprócz typowych elementów graficznych będących symbolami tego państwa, dziewczęta przygotowały solidną prezentację multimedialną o kraju i jego turystyce oraz rozdawały reklamówki SEATA, do niedawna sztandarowego produktu .
Spore zainteresowanie wzbudził też taniec flamenco w stylizowanych strojach oraz dialog dwóch turystek zwiedzających ten ciekawy kraj.

Sękacz to nagroda dla wyróżnionego stoiska.

Zapraszam do obejrzenia  zdjęć.

Suwałki 07 maja 2002