Nauczyciel  wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach.

Pracę jako nauczyciel rozpocząłem w 1986 roku w Szkole Podstawowej Nr 8. Po trzech latach pracy z dziećmi postanowiłem podjąć wyzwanie jako nauczyciel i wychowawca w szkole średniej. Tak więc mija już 15 lat mojej pracy w tej wspaniałej placówce. Jestem przekonany, że dotychczasową swoją pracą przyczyniłem się do rozwoju oraz promocji naszej Szkoły na terenie byłego województwa suwalskiego, obecnego podlaskiego oraz miasta Suwałki.

 

Do najważniejszych moich osiągnięć sportowych uzyskanych wraz z młodzieżą szkoły zaliczam:

v      I miejsce  w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych województwa suwalskiego w piłce nożnej w latach:1989, 1990, 1991, 1993, 1994.

v      II miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej w 1997.

v      II-IV miejsce 1992, 1995, 1996.

v      I miejsce  Mistrzostwach miasta Suwałk  Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej w kategorii juniora młodszego.

v      III miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych województwa suwalskiego w piłce siatkowej chłopców {1998}.

v      II miejsce w Mistrzostwach miasta Suwałki Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców{1999}.

v      I miejsce w punktacji drużynowej szkół ponadpodstawowych o Mistrzostwo miasta Suwałki i Puchar Prezydenta Suwałk w 2000r {prowadzenie zespołów: siatkówki chłopców, unihokeja dziewcząt i tenisa stołowego}

v      2000r. –awans do finału województwa podlaskiego w grze pojedyńczej dziewcząt.

v      III miejsce spośród szkół ponadgimnazjalnych w Licealiadzie województwa podlaskiego w kategorii dziewcząt w tenisie stołowym.

Każdego roku organizuję na terenie szkoły różnego rodzaju rozgrywki sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.   Mam satysfakcję również z tego, iż przez te wszystkie lata byłem wychowawcą klas o różnym profilu zawodowym. Od 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej stolarskiej, poprzez 3- letnią zasadniczą szkołę zawodową – mechanik pojazdów samochodowych do klas Technikum 3-letniego po szkole zawodowej oraz 5-letniego Technikum Drzewnego. Wieloletnia praca wychowawcza przynosi mi nieukrywaną satysfakcję, zwłaszcza że zostaje doceniona przez młodzież, co niejednokrotnie wyraża się w spotkaniach już z usamodzielnioną i dorosłą młodzieżą, która potrafi radzić sobie w życiu. Staje się to dla mnie nieocenioną zapłatą za dotychczasową pracę. W czasie spotkań podczas rozmów chętnie i z przyjemnością wspominamy lata szkolne. Zmieniają się czasy, zmieniają się ludzie, coraz trudniej jest nauczać i wychowywać obecną młodzież, jednakże w dalszym ciągu praca sprawia mi dużą przyjemność.