Zapraszam do zapoznania się z prezentacją 

Prezentacja została przygotowana z myślą o uczennicach szkoły odzieżowej, które rozpoczynają przedmiot pracownia modelowania i muszą w krótkim czasie nauczyć się wielu nowych nazw, symboli i ich znaczeń. Jest to konieczne do opanowania umiejętności wykonywania konstrukcji i modelowania form odzieży. Pokaz ułatwia i uatrakcyjnia naukę, aby nie była zbyt trudną. Powtarzanie prezentacji co pewien czas pozwoli dobrze utrwalić zdobywane wiadomości.

Całość prezentacji składa się z 55 slajdów tworzących kilkupoziomową strukturę, wyznaczoną układem treści. Pierwszy slajd jest slajdem tytułowym, z którego przechodzi się do Menu głównego zawierającego 5  działów i możliwość zakończenia prezentacji. Działy te to:
Informacje
Antropometria
Pomiary antropometryczne
Wykorzystanie pomiarów antropometrycznych
Sprawdź ile umiesz

W celu prawidłowego poruszania się w programie zastosowano przyciski akcji, których znaczenie pokazują rysunki.

Przejście do następnego slajdu
Powrót do menu głównego
Powrót do poprzedniego slajdu
Powrót do slajdu ostatnio wyświetlanego
Zakończenie pokazu

Z każdego slajdu istnieje powrót do Menu głównego, gdzie można przejść do innego działu lub zakończyć prezentację. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda kliknij na obrazku niżej.

przykładowy slajd przykładowy slajd przykładowy slajd


Ciekawe połączenie występuje w dziale "Sprawdź ile umiesz". Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi przechodzi się do następnego slajdu, aż do zakończenia. W przypadku złej odpowiedzi na postawione pytanie następuje automatyczne połączenie ze slajdem informującym o błędnej odpowiedzi, z którego powrót jest możliwy tylko do poprzedniego slajdu lub menu głównego.


W celu zabezpieczenia przed przypadkowym poruszaniem się funkcjonują jedynie przyciski akcji lub dodatkowa informacja "powrót". Normalne przejście slajdu po kliknięciu myszką zostało wyłączone. Jedynie pierwszy slajd przechodzi po dowolnym kliknięciu lub automatycznie po 20 sekundach.

Aby prezentacja funkcjonowała konieczne jest środowisko WINDOWS (wersja 95 lub wyższa) 32 MB RAM , program Microsoft PowerPoint oraz procesor  Pentium 100 lub lepszy.

Jeśli korzystasz z Internet Eksplorera po kliknięciu napisu PREZENTACJA nastąpi ściągnięcie pliku, który można zapisać na dysku.

PREZENTACJA 

Danuta Staszczyk